תוכן עניינים

כיצד תעצבו בעצמכם פינת עישון בבית או בגינה?

לעיצוב של פינת עישון בבית או בגינה יש השפעה ישירה על התחושה הכללית. בשל כך, צריך להקפיד על עיצוב מזמין ונעים שיכול להתאים גם לשעות הבוקר וגם לשעות הלילה. בעבור מי שעוסק ונלהב מתחום האומנות, מדובר בהזדמנות נהדרת להפגין את כישורי העיצוב – ולעצב את הפינה באופן עצמאי. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את כל הדגשים החשובים ביותר, לטובת בחירה מדויקת. מוכנים? בואו נתחיל!

בחירה מדויקת של פריטי ריהוט

בחירת ריהוט לאזור עישון במרפסת או בגינה הוא חלק חשוב בתהליך העיצוב. בבחירת רהיטים, צריך לקחת בחשבון את גודל החלל וסגנון העיצוב שאותו אתם רוצים להשיג. מאחר ומדובר באזור הנמצא באוויר הפתוח, צריך לבחור ברהיטים המבוססים על שימוש בחומרי גלם עמידים בפני מזג אוויר, כמו למשל אלומיניום או עץ מלא. שקול בנוסף, שילוב של חלקים פונקציונליים, כגון שולחנות קטנים שעליהם ניתן להניח את מכשיר הוופורייזר שלכם ואת כל ציוד העישון מהווה דרך מצוינת לסגנן את המרחב, ולהפוך אותו לפרקטי ומותאם לצרכים הנדרשים.

חידוש הריהוט הקיים

מאחר ואתם באופן טבעי נמשכים לעולם האומנות, אפשר להכין ולעצב בעצמכם את פריטי הריהוט בהתאם למידות מדויקות, ובכך ליצור מענה עיצוב המתכתב עם נוחות, פונקציונאלית וכן מראה ויזואלי מרשים, בעלות כספית אטרקטיבית. כך למשל, אם יש לכם מזנון ישן הוא יכול לשמש בתוך ארון תצוגה של פריטים ששמרתם לאורך השנים או של פריטי העישון, או למשל חידוש של כיסאות כך שהם יתאימו לעיצוב אליו אתם מתחברים.

פריטי נוי כחלק בלתי נפרד מהעיצוב

למי שמתמחה בתחום האמנות, הוספת פריטי נוי לפינת עישון בבית או בגינה מהווה הזדמנות ייחודית ומרגשת להפגין את היצירתיות. מאחר ומדובר בחלל שאינו מוגדר, אפשר לבחור בפריטים דקורטיביים שישלימו את העיצוב שאותו אתם רוצים ליצור. כך למשל, אפשר להכניס אלמנט של טבע במסגרת של שימוש בחומרים טבעיים, כגון  ספסל עץ או פסלים עשויים אבן, ולשלב פרחים כמו גם עציצים שיכניסו רעננות. זה הזמן לנצל את התשוקה שלכם לעולם האומנות ולהכין בעצמכם גם פריטים כמו למשל מאפרה עשויה חימר, לטובת טאץ' אומנותי נוסף. כאשר משלבים פריטים דקורטיביים לאזור העישון, חשוב למצוא איזון בין פונקציונליות ואסתטיקה, כך שהפינה לא תהיה עמוסה יתר על המידה.

 

 

תאורה נכונה

לתאורה יש מרכיב חשוב בתהליך העיצוב, מאחר והיא קובעת במידה ולא מבוטלת את התחושה במרפסת או בגינה. התקנה של גופי תאורה כמו למשל תאורה צמודה לקיר לצד נורות לד יכולים לסייע לטובת הדגשת הפריטים הדקורטיביים, ובהתאם לכך ליצור אווירה חמה ומזמינה. ברשתות החברתיות אפשר לקבל שפע של השראות לתאורה שיכולה להתאים לעיצוב של פינת עישון, אולם קחו בחשבון כי התאורה צריכה להיות חסכונית מאחר ואתם שוהים לא מעט זמן בפינה, גם הרבה אחרי שסיימתם לעשן.

שילוב של פריטי טקסטיל

על מנת לשדרג את המראה של פינת העישון אפשר להיעזר בפריטי נוי כמו למשל כריות נוי, שטיחים ושמיכות שיכולים לשדרג את המראה של החלל, בזכות שילוב של צבעים ומרקמים. מאחר ומדובר בפינה המוגדרת כפינת עישון, רצוי לבחור בחומרי גלם עמידים שאותם קל להסיר ולכבס. בחנויות הסטוק ניתן לבצע רכישה של פריטי טקסטיל בעלות כספית אטרקטיבית, ובכך לשדרג את הפינה בקלות.

לסיכום

עיצוב של פינת עישון עשוי להיות מאתגר למדי, אולם באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוך שימת דגש על עיצוב המשלב פונקציונאלית ואסתטיקה.