תוכן עניינים

עוסקים באומנות והגעתם למצב של אובדן כושר עבודה? יש מה לעשות!

תחום האמנות הוא חלק חשוב מהזהות התרבותית של המדינה, וכולל מגוון רחב של דיסציפלינות וביטויים אמנותיים. עם זאת, אמנים העוסקים בתחום זה מתמודדים עם אתגרים משמעותיים בעקבות מצב כמו אובדן כושר עבודה, בעקבות מגבלה פיזית, נפשית או תאונה המשביתה מפעילות באופן זמני או קבוע. מדובר באירוע דרמטי המשפיע על כושר ההשתכרות, ובשל כך הגשת תביעה היא חיונית. אם אתם סובלים כעת ממצב כזה, להלן כל מה שצריך לדעת אודות מיצוי זכויות.

מיצוי זכויות באובדן כושר עבודה – כל מה שצריך לדעת

אובדן כושר עבודה הוא למעשה רכיב בקרן הביטוח או הפנסיה אשר נועד להבטיח כי במידה והחוסך לא יכול להמשיך בעבודתו ולהתפרנס עקב מצבו הבריאותי, הוא יכול לקבל פיצוי בדמות של קצבה חודשית. חלק לא מבוטל מתביעות ביטוח אובדן כושר העבודה נדחות מנימוקים שונים ומגוונים. לא פעם, ציבור המבוטחים מוצא עצמו חסר אונים אל מול גופיםa חזקים כמו חברות הביטוח, ולכן חשוב מאוד לנקוט בצעדים בשביל למצות את הזכויות ולקבל את הפיצוי שמגיע לכם בעקבות אובדן כושר עבודה זמני או קבוע. השלב הבא הוא  לאסוף את כל המסמכים שיכולים להעיד על אופן התאונה או הפגיעה, לצד איסוף של מסמכים התומכים בטענות שלכם. בהקשר זה, צריך לפעול ולאסוף את כל הרשומות הרפואיות התיק הרפואי, מאחר ומדובר בכלי מרכזי במאבק למימוש הזכויות. לאחר שאספתם את תלושי השכר האחרונים, השלב הבא הוא לפנות לרופא תעסוקתי. מידע נוסף על אובדן כושר עבודה מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל את מלוא המידע, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר להליך של מיצוי זכויות אשר יעניק לכם את היכולת לממש את הפוליסה, ובהתאם לכך גם לקבל פיצוי בעקבות אובדן כושר עבודה.

מה התפקיד של רופא תעסוקתי?

התפקיד של הרופא התעסוקתי נחלק לשניים. התפקיד העיקרי הוא לבחון את תנאי סביבת העבודה שלכם, ולמצוא האם קיים קשר בין התנאים הסביבה למחלות או פציעות מסוימות. התפקיד השני הוא להעריך את היכולת לעבוד באותו התפקיד או בכל תפקיד אחר. מאחר ומדובר באיש מקצוע שלו יש משקל משמעותי בתהליך של הגשת תביעה,  צריך להגיע לפגישה עם כל התיעוד הרפואי. הכוונה בתיעוד היא בהערכה של רופאים מומחים בתחומים הרלבנטיים, לטובת בחינה מעמיקה וקבלת מסקנות בהתאם לחוות דעתם. אם למשל אתם סובלים מפגיעה אורטופדית בעקבות עיסוק בתחום האומנות, מומלץ עוד לפני שאתם מגיעים לרופא התעסוקתי לפנות לאורתופד אשר יבחן את הכשירות, וידע לספק התייחסות שממנה ניתן יהיה להסיק כי אתם כשירים או לא כשירים לעבוד. בנוסף, לפגישה הביאו גם את פוליסת הביטוח, מתוך מטרה לאפשר לרופא התעסוקתי להעריך את הפוליסה.

 

 

ייצוג משפטי להגשת תביעה

הליך של הגשת תביעה אל מול חברת הביטוח כמו גם מול המוסד לביטוח לאומי עשוי להיות מורכב למדי בעבור עובדים המתמודדים עם מצב רפואי מורכב. בשביל לקבל ייצוג בוועדה למשל בביטוח הלאומי הקובעת את אחוזי הנכות, רצוי לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בתחום, הן לטובת קבלת ידע וכלים שבהם תוכלו להיעזר לטובת ביצוע ההליך והן לטובת הגשת ערער.

לסיכום

אם אתם לא יכולים להמשיך לעבוד בתחום האומנות בעקבות אובדן כושר עבודה, זה הזמן לבחון את תנאי הפוליסה ולהגיש תביעה, וזאת לטובת קבלת קצבה חודשית שנועדה לסייע לכם להבטיח כי תממשו את זכותכם לקבלת פיצוי, בעקבות מקרה רפואי המשבית מפעילות.