תוכן עניינים

אומנות מורבידית: הכול על מצבות אומנותיות לנפטרים

המוות הוא חלק בלתי נמנע במחזור החיים, ולעיתים אנחנו נתקלים בסיטואציה קשה של ארגוני לוויה וקבורה. אחד הנושאים שחושבים עליהם בזמנים קשים אלו הוא עיצוב המצבה של הנפטר, ולא מעט אנשים מחליטים להשקיע בתכנון ובבנייה של מצבה אומנותיות יחידה במינה, שתפקידה להזכיר לעולם מיהו הנפטר ולייחד את זכרו. אם גם אתם מעוניינים להנציח את אהוביכם בצורה מקורית ומרשימה, אתם מוזמנים לקרוא במאמר זה את כל הפרטים שצריך לדעת על מצבות אומנותיות.

מצבות אומנותיות להנצחה מכובדת

הרבה אנשים רוצים שהמצבה שהם מכינים תהיה הנצחה ראויה לנפטר. זוהי סיטואציה קשה אך המטרה היא שיישאר זכר יפה ונעים ככל האפשר מהנפטר, ויש אנשים המרגישים שמצבה פשוטה וסטנדרטית לא תוכל למלא את התפקיד הזה. לשם כך יש להם אפשרות לתכנן מצבה מיוחדת ומקורית המתאימה בדיוק לצורכיהם, והלקוחות המעוניינים במצבה אומנותיות הם מגוונים – ילדים להורה שנפטר, אלמן לאשתו המנוחה ועוד.

מצבות בהשראת אישיותו של הנפטר

הטאץ' העיצובי של הנפטר וטעמו האישי מופיעים בכל מקום הקשור לנפטר שנסתכל בו – פינות עישון מיוחדות בגינה, חדרי עבודה מקצועיים ואפילו עיצוב של המראה החיצוני של הבית או המכונית. לא מעט אנשים בוחרים להכניס את הטאץ' העיצובי של אהוביהם שהלכו לעולמם גם למצבות, ולעצב אותן בהתאם לאישיות של הנפטר. המצבות יכולות להגיע במגוון צבעים בהתאם לצבע האהוב עליו או הצבע של קבוצת הספורט שהוא אהד, או לשלב בה אלמנטים חזותיים הקשורים לתחביבים שלו. המצבות נעשות בטעם טוב ובצנעה כדי לשלב הנצחה מקורית וכבוד לסביבה בבית הקברות.

מצבות אומנותיות מחומרים עמידים

המראה הייחודי של מצבה אומנותית עלול לגרום לאנשים לחשוב בשוגג שמדובר במצבות שבריריות שלא יעמדו במבחן הזמן. המצבות האומנותיות אינן נופלות באיכותן ממצבות סטנדרטיות, והן עשויות מחומרים עמידים ואיכותיים שיחזיקו למשך דורות. אפשר לבחור מצבת אבן או שיש ולהפוך אותה למיוחדת או לבחור בחומרים שגרתיים פחות כמו זכוכית. אנשי מקצוע בעלי ניסיון יוכלו לתת לכם ייעוץ מקצועי ויעזרו לכם לבנות מצבה אומנותיות מרשימה ואיכותית שלא תינזק בקלות.

 

 

הטקסט שמוסיפים על המצבה האומנותית

יש אנשים המסתפקים רק בכתיבת שמו של הנפטר ותאריכי הלידה והפטירה, אך יש גם כאלו המעוניינים להוסיף למצבה כיתוב מיוחד הקשור לנפטר כמו ציטוט אהוב משיר או טקסט קצר שמתאר את האיש שהיה. חשוב לבחור היטב את הגופן שבו משתמשים לכתיבת הטקסט, וכמובן להביא בחשבון את גודל המצבה שתכיל את הטקסט. בצעו הגהה כדי להימנע מטעויות לא נעימות, ובדקו היטב את הטקסט לפני שליחתו ובעת קבלתו אצל אנשי המקצוע ששכרתם.

תקציב למצבה אומנותית

לפעמים גם בזמנים קשים צריך לדבר על כסף, ולצערנו ענייני הקבורה וההנצחה עלולים להיות די יקרים. אחד השיקולים שצריך להביא בחשבון בעת תכנון מצבה לנפטר הוא כמובן העלות שלה. התקציב הנכון למצבה אומנותית הוא התקציב שאתם מעוניינים ויכולים להשקיע בה. כמובן, סכום גדול יותר יביא לתוצאות מרשימות יותר, אבל אין צורך להוציא סכומי עתק כדי לקבל מצבה אומנותיות מכבדת ומכובדת. כדאי לגשת לאנשי המקצוע שאתם מעוניינים לשכור את שירותיהם ולהתייעץ איתם, ובעזרתם תוכלו לעצב את המצבה כרצונכם בהתאם לתקציב שתקבעו מראש.

לסיכום

אחת הדרכים היפות ביותר להנציח את הנפטר בצורה מכובדת היא לעצב מצבה אומנותית שתדגיש את האופי הייחודי של הנפטר ואת ההשפעה שהייתה לו בעולם. זהו החפץ הגשמי הכי קרוב לנפטר שנשאר בעולם, והרבה אנשים בוחרים לעצב אותו בצורה מרשימה ומיוחדת כדי שהנפטר ייזכר לטובה עוד לשנים קדימה.