תוכן עניינים

שיטת הדפוס המשמשת לתחומי המסחר והאומנות: הכול על הדפסת משי

עולם הדפוס ועולם האמנות הולכים ביחד מאז ומתמיד. למעשה, בהיסטוריה של האמנות יש שיטה אחת שמדגימה זאת באופן מעניין, אשר נמצאת איתנו עד היום – "דפוס משי". מה היא שיטה זו? מה סוד הפופולאריות המתמשכת שלה לאורך השנים? באילו תחומים משתמשים בה? כיצד הדפסת משי מתחברת לעולם הפלסטיק המודרני ומה מציעה חברת ישר תעשיות פלסטיק בהקשר זה?

שיטה עתיקה, ביישום מודרני

דפוס משי או דפוס רשת, הוא תהליך הדפסה שפותח לפני שנים רבות ונשאר פופולארי עד היום. כך לפחות, עקרונית לגבי השיטה בכללה. עם הזמן הוכנסו לכך שיפורים שונים, אך התהליך הבסיסי נשאר התהליך הבא: יוצרים מסגרת ומוסיפים על גביה רשת ממשי. על הרשת יוצקים שעווה, באופן שתואם להדפסה שמעוניינים לקבל. כעת יש לנו גלופה, באמצעותה ניתן להדפיס שוב ושוב. ההדפסה עצמה, מבוצעת באמצעות דחיסת צבע דרך הרשת, אל המשטח שמעוניינים לצבוע. הצבע יעבור רק דרך החלקים שהשעווה לא אטמה. המשטח שעליו מדפיסים, יכול להיות למשל (כדוגמה מודרנית) חולצה, אליה מעוניינים להעביר ציור או טקסט מסוים. למעשה, ניתן לבצע טכניקה זו על גבי משטחים מסוגים ומחומרים רבים. לשם ההמחשה: חברת ישר פלסטיק מתמחה גם בהדפסת משי על מוצרים פלסטיים שהיא מייצרת. בהמשך נרחיב על כך ועל החברה. כאמור, עם השנים פותחו שיפורים שונים לשיטה זו. פוליאסטר למשל, החליף את חוטי המשי במסגרת ותערובת שמכונה אמולסיה, מחליפה כיום את השעווה. היכן משתמשים בדפוס משי? באינספור מצבים ונסיבות. מבחינת חומרים, ניתן להדפיס בשיטת הדפסת המשי על גבי בד (כולל למטרות אמנותיות או בבגדים), נייר, מתכת, זכוכית, עץ ועוד. כאמור, ניתן להדפיס כך גם על פלסטיק.

 

 

היתרונות של הדפסת משי

הדפסת משי מוכיחה עצמה כבעלת היתרונות החשובים הבאים:

  • איכות גבוהה – מובן שקודם כל, רוצים לראות שהתוצר יוצא יפה. משובח מבחינה אסתטית. מהיבט זה, אין הרבה מתחרים לטכניקת הדפסת המשי.
  • עמידות לאורך שנים – כמו כן, תוצרים של הדפסה כזו, נוטים להחזיק מעמד לאורך זמן רב במיוחד, כשהם שומרים על המראה המקורי.
  • "תלת ממד" – ישנו מעין אפקט של תלת ממד בהדפסות מסוג זה. הדבר נובע פשוט מעובי שכבת החומר שמיושם על המשטח, שהיא קצת יותר עבה מהרגיל. אפקט זה תורם לעמידות וגם למראה האיכותי והמיוחד.

הקשר לעולם הפלסטיק

חברת ישר תעשיות פלסטיק שהזכרנו קודם לכן, היא ספקית וותיקה בתחום התכנון והייצור של מוצרי פלסטיק. גם בתחום מומחיות מודרני זה, הדפסת המשי מקבלת ביטוי חשוב. חברת ישר היא מהמובילות בארץ והיותר מתקדמות בתחום הפלסטיק. לצד טכניקות שפותחו בעידן המודרני, היא משתמשת גם בדפוס משי (אם כי בגרסה עדכנית של שיטות וחומרים), לשם הדפסה על מוצרים פלסטיים שונים. שיטה זו היא חלק ממכלול שיטות וטכניקות, אשר מאפשרות לספק למוצרי הפלסטיק הגולמיים מבחר סוגי גימור מבוקשים. זאת, לצד שיטות כגון tampon printing (הדפסה על משטחים לא ישרים) ודפוס דיגיטלי.

ישר מתמחה בפיתוח, בייצור ובהתאמת פתרונות טכנולוגיים חדשניים וכוללים בעולם הפלסטיק. למעשה, ניתן למצוא אצלה את כל הדרוש לתכנון ולייצור מוצרי פלסטיק, במקום אחד. עם כתובת אחת לכל הדרוש ואחריות אחת, לקוחות החברה נהנים מייעול תהליכים, זירוז, הוזלה, פישוט הלוגיסטיקה עבורם, הצורך בהובלה ועוד.

לסיכום

הפופולאריות המתמשכת של שיטה זו, מעידה חד משמעית על יתרונותיה. לכן, כדאי לכל מי שמתעניינים באומנות או בשיטות ייצור תעשייתיות להכיר אותה וכדאי גם לנסות.