תוכן עניינים

למה כדאי לצלמים להשתמש בגיבוי בענן?

היכן הצילומים שלכם שלא הדפסתם עדיין? אלה ששמורים בפורמט דיגיטלי בלבד כרגע. במחשב כזה וכזה? מניין לכם שהם עדיין שם? ומה יקרה אם תגלו שהם כבר לא שם? בגלל תקלה, גנבת המחשב, וירוס שחדר אליו או כל סיבה אחרת. מה תעשו במקרה כזה? על האתגר ועל פתרון זמין ומומלץ לכך, מרחיבה סקירה זו.

צילום זה לא רק מצלמות

כל ציוד הצילום המשוכלל, לא יכול להחליף את האלמנט שהוא אולי הקריטי ביותר עבור צלמים מקצועיים: הצילומים עצמם. צילומים אלה, שמורים בפורמט דיגיטלי במקומות שונים. בין אם אלה צילומים שעשיתם ללקוח ואתם עכשיו צריכים לשפר במחשב או צילומים שאתם מתכוונים לשלוח ללקוח או צילומים מעבודה שהושלמה אשר שמורים בצד. את כל הנכסים העסקיים החיוניים האלה, חשוב לשמור וגם לגבות. באמצעות שימוש בשירות גיבוי בענן לעסקים בתחום הצילום, ניתן לזכות ב"ראש שקט" ולדעת שאתם מכוסים מבחינה זו. חשוב להדגיש – עולם האחסון הדיגיטלי אמין למדי כיום. במצלמות וגם במחשבים, יש אמצעי אחסון איכותיים מסוגים שונים. זה כבר לא דיסקים קשיחים מהסוג הישן, שהיו ברמת אמינות נמוכה יחסית. אבל גם אמצעים אלה מגיעים לעתים למצבי כשל טכניים. מעבר לכך, יש לא מעט סיכונים אחרים, אשר עלולים לסכן את המידע שאתם שומרים. חלק מהסיכונים עשויים להיות כאלה, שהם גם נדירים וגם מהסוג שלא חושבים עליו לעתים קרובות. למשל הצפה של המבנה שבו נמצא המחשב שלכם. בכל מקרה, יש לכך פתרון מצוין כאמור והוא גיבוי בענן. מדוע זה פתרון אטרקטיבי כל כך?

 

 

יתרונות הגיבוי בענן

במסגרת שירותי הענן הרבים שזמינים כיום, גיבוי בענן הוא בין היותר נפוצים. מדוע?

  • מודל שהוכיח את עצמו – גיבוי בענן הוא פתרון וותיק, שזוכה לפופולריות עצומה. זאת, ישירות תודות לכך שהוא מוכיח את עצמו יום יום, אצל אינספור אנשים, כולל צלמים מקצועיים.
  • זמין מכל מקום – אתם יכולים להיות בשטח, מצלמים דבר מה בחוץ וכמה דקות לאחר מכן כבר להעלות את התמונות לגיבוי בענן. בצורה כזו, גם אם המצלמה תיפגע בהמשך הפעילות, הצילומים לא הלכו לאיבוד.
  • מחיר נגישאחסון דיגיטלי הוא דבר נגיש. אחסון בכמויות גדולות, כפי שיש אצל ספקים שמתמחים בגיבוי, מאפשר להם להוזיל זאת אפילו יותר ובכך, להציע ללקוחותיהם שירותים במחיר נוח במיוחד.
  • תשלום רק לפי שימוש – במקום לרכוש דיסקים לאחסון ואז להשתמש בהם באופן חלקי, בגיבוי בענן אתם משלמים רק על נפחי המידע שבהם אתם משתמשים בפועל.
  • גמישות מרבית – אם הייתם מגיעים למיצוי של דיסק קשיח במחשב, היה צורך לרכוש דיסק חדש. בשימוש בשרות גיבוי בענן, שיקול זה פשוט מתבטל. אתם צורכים כל היקף אחסון שדרוש לכם וספק השרות הוא זה שמטפל מאחורי הקלעים בחומרה שנדרשת.

כיצד GNS תסייע לכם?

במחיר של החל מ-$12, ניתן להשיג שרות מסוג זה אצל ספקית שמתמחה בכך – GNS. השירות פשוט מאוד לשימוש, בין השאר תודות לגיבויים אוטומטיים וליכולת שחזור מידע מהיר. תדירות הגיבוי, מה לגבות – הכל בשליטתכם. אין מה לדאוג לגבי הביצועים – התקשורת שלכם מול שרות הגיבוי תהיה מהירה מאוד. כך גם לגבי האבטחה, מאחר שישנה גם הצפנה לתקשורת וגם הגנה על המידע המגובה. GNS היא ספקית ענן גדולה וותיקה. קשת השירותים הרחבה שלה מהווה יתרון נוסף, במקרה שבו תרצו להרחיב את השימוש שלכם בשירותי ענן. למשל להגנה על אתר העסק או לשם אחסון בענן.

לסיכום

כצלמים מקצועיים, אתם חייבים לעצמכם וללקוחותיכם להתנהל מקצועית גם עם אחסון וגיבוי הצילומים. גיבוי בענן הוא חלק חשוב בכך ומשתלם.