תוכן עניינים

גם אוכל הוא יצירת אומנות – 5 טיפים להגשה אסתטית ויפה!

נהוג לומר כי קודם כל אוכלים עם העיניים. למעשה, אי אפשר להתכחש לכך שהגשה אסתטית של האוכל היא לא פחות חשובה מהטעם שלו, כאשר בסקירה הזו בחרנו להציג בפניכם את כל חמשת הטיפים הטובים ביותר לטובת הגשה אומנותית שלא רק תסגור לכם את הפינה, אלא גם תאפשר להפגין את הכישורים שלכם – בין אם אתם בשלנים חובבים או בשלנים מקצועיים. אז קדימה, מוכנים? בואו נתחיל!

בחירה של צלחות מעוצבות

לצלחת שבה אתה מחליטים להגיש את האוכל יש השפעה משמעותית על המראה של המנה. חשוב לבחור בצלחות בגודל ובפרופורציה נכונה לאוכל שאותו אתם מגישים, כאשר צריך לקחת בחשבון גם את הצבע והמרקם של הצלחת, כך שתיווצר ניגודיות. צלחות בצבע ניטרלי כמו לבן או בז' יכולות לגרום לצבעים במנה שלך לבלוט, בעוד שצלחות עם דפוס או מרקם יכולות להוסיף עניין ויזואלי, כמו למשל בעת הגשה של תבשיל בשר. בהקשר זה, חשוב להקפיד על רכישה של בשר איכותי מקצבייה בתל אביב, וזאת מתוך מטרה להניב לא רק מראה מעורר תיאבון אלא גם תבשיל ברמה הגבוהה ביותר. לפני שאתם מגישים, בחנו את כלי הכרס שיש לכם, ובהתאם להנחיות כאן, תוכלו ליצור מראה מעורר תיאבון.

קישוטים באמצעות צבעים

אחת הדרכים הקלות ביותר ליצור מנה מהממת מבחינה ויזואלית היא להשתמש במגוון צבעים, וזאת על ידי שילוב של חומרי גלם כמו למשל פרחים אכילים, פירות חתוכים, צמחי תבלין ועוד. בבחירת החומרים, צריך לשים דגש על הצבעים של המרכיבים, וכיצד הם ייראו יחד באופן שהוא גם אסתטי אבל גם לא עמוס יתר על המידה, מתוך מטרה ליצור מראה ויזואלי מרשים, במינימום מאמץ.

קרש חיתוך מעץ

הגשה של גבינות ופירות על קרש חיתוך עשוי מעץ מלא היא לא רק דרך מעשית להגיש, אלא גם דרך נפלאה להגיש למרכז השולחן, במינימום מאמץ. קרש חיתוך ניתן לרכוש בעלות כספית נוחה, כאשר לרוב מדובר בקרש העשוי מחומריים טבעיים כמו עץ ​​מלא, מה שיכול להוסיף תחושה כפרית וחמימה מאוד. הנחת סוגים שונים של גבינות על הקרש יכולה ליצור תצוגה צבעונית, ובנוסף אפשר להוסיף חומרי גלם נוספים כמו קרקרים, פירות, אגוזים וממרחים כדי לשפר את הטעם וגם את המראה.

 

 

נייר כסף

אחד מהטרנדים הבולטים של הגשת קינוחים במסעדות כולל שימוש בנייר כסף פשוט. כל מה שצריך לעשות הוא לפרוס את הנייר על גבי השולחן, ולפזר את חומרי הגלם באופן אומנותי לכל אורך ורחוב היריעה של הכסף. ברחבי הרשת באינטרנט תוכלו למצוא שפע של השראות וטכניקות לטובת מיומנות מקצועית שתניב לכם את היכולת להגיש לאורחים, באופן אינטרפרטטיבי וגם כזה המותאם באופן מושלם לרשתות החברתיות.

כלי קרמיקה

דרך נהדרת להציג את האוכל יכולה להתבצע באמצעות כלי קרמיקה שטוחים. אפשר להכין בעצמכם בסדנה או לרכוש כלי כזה דרך חנות המתמחה בתחום, כאשר שימו לב כי פשטות היא שם המשחק – העדיפו לשמור על קווים נקיים בשביל להדגיש את המראה. התמקדו ביצירת קווים נקיים וצורות פשוטות, ואף בחרו חומרי גלם אשר מתכתבים עם הצבעים של הקרמיקה, במטרה ליצור מראה נקי ואסתטי.

לסיכום

הצגת האוכל בצורה אסתטית ויפה יכול לשדרג את חווית האוכל, ולגרום לאוכל שלכם להיראות כמו יצירת אומנות. על ידי ביצוע הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו ליצור מצגות אוכל מדהימות ומרשימות, במינימום מאמץ ובמקסימום תוצאה.